Tato diskuze byla 19. února 2009 ukončena a nahrazena novým diskuzním fórem, které naleznete zde.

Příspěvky můžou být i více zanořené, takže je nevidíte hned na první stránce. Podívejte se tedy i na další stránky diskuze.

Diskuzní témata

Datum 12.10.2008

Vložil Rehana

Titulek Seminář

Odpovědět

Hezký večer, chci ještě takhle veřejně poděkovat všem třem úžasným ženám z těchto stránek za nádherný seminář. jeho důsledky(v dobrém slova smyslu) budou, alespoň u mě, doznívat ještě hodně dlouhou dobu. Mám z dneška hrozně dobrý pocit, spouta věcí mi postupně ještě dochází...... Děkuji, děkuji, děkuji H

Datum 13.10.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Seminář

Odpovědět

Ahoj Hani,

diky moc za verejne podekovani. To my muzeme ;-)
Dusledky seminare budou dlouho dochazet i nam. I pro nas byl velky zazitek se zviditelnit a jit s kuzi na trh. Jsem zvedava, kam nas povedou dalsi kroky. Je mi jasne, ze u jednoho tipu seminare to asi nezustane....vlastne zalezi i dost na vas, do ceho nas postouchnete.

Az se u tebe neco poradneho provali (viscomyslim), tak dej vedet! Budu se radovat s vama:-)

t***

P.S. Myslim, ze jsme na seminari dostaly taky uzasnej darek - harmonickou a krasne naladenou skupinu. Az jsme byly samotne prekvapene.

Datum 10.10.2008

Vložil Pavlína

Titulek Seminář

Odpovědět

Krásný den všem!
Zapojila jsem vše možné i nemožné a nepovedlo se mi zařídit, abych se mohla semináře zúčastnit. Mám tu ještě jednu dušičku v podobě 12.leté dcerky, kterou nemohu zklamat a musím dostát svého slibu. Zatím budu čerpat z vašich námětů, článků...Všem moc přeji, aby se seminář vyvedl podle přání všech. Někdy na viděnou Pavlína

Datum 10.10.2008

Vložil Katka z VM

Titulek Re: Seminář

Odpovědět

Tak to je škoda, že to nevyšlo. Ale rozhodla si se dobře, že budeš se svojí dcerkou. Užijte si to spolu a třeba se uvidíme na příštím semináři.
Katka

Datum 09.10.2008

Vložil Marci

Titulek Seminář

Odpovědět

ahojky sluníčka,
přeju, ať vám seminář přinese krásné prožitky a hezky si ho užijte. V duchu jsem s vámi.
Marci z Opavy

Datum 10.10.2008

Vložil Katka z VM

Titulek Re: Seminář

Odpovědět

Ahoj Marci,
děkujeme za podporu. Tobě taky přejeme ať se ti seminář povede.
Katka

Datum 08.10.2008

Vložil Jana

Titulek Noční kojení

Odpovědět

Kamarádka mne navedla na vaše stánky. Možná mi někdo poradí. Máme 7-měsíční dceru a cca poslední měsíc se budí stále častěji v noci a vyžaduje kojení. V prvním půl roce nebyl problém. Budila se cca o půlnoci pak až v šest ráno. Nyní se budí v noci po dvou až třech hodinách pláče a vyžaduje kojení. Pro mne už to začíná být velmi vyčerpávající, protože se taktéž vůbec nevyspím. Někteří radí radikální řez a nechat ji plakat, ale mne se do toho moc nechce.... Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.

Datum 08.10.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Noční kojení

Odpovědět

Jani,
naprosto rozumim tve vycerpanosti a chapu tvuj vnitrni boj. Na jednu stranu se potrebujes vyspat, protoze dlouhodobe se to takhle tahnout neda a na druhou nechces nechat dcerku brecet a odeprit ji to, po cem v noci vytrvale vola. A rada...bohuzel zadnou nemam.

Tohle obdobi mam taky za sebou. Kojily jsme v noci kazde dve hodiny asi 8 mesicu v kuse (od Sarincinejch 3,5m do skoro roka) a bylo to extremne vycerpavajici. Take jsem nemela to srdce ji nechat vyplakat do vycerpani.

Ja jsem si to vysvetlovala tak, ze se z kojeni stal ritual a Sari ho pak vyzadovala pri kazdem pruchodu melkym spankem. Navic me fyzicky citila a to ji uklidnovalo. Pochopila jsem, ze si S. vypracovala urcity strach ze tmy - nebo z konkretnich oblastmi vedomi, do kterych se dostavala ve spankovem rytmu.

Nam docela pomohlo, kdyz jsme s manzelem oba dva zameditovali a se Sarinkou promluvili - ujistili jsme ji, ze je v poradku a bezpeci, ze jsme stale s ni. Nasledujici noc byla nejlepsi za cely pulrok.

Mozna by stalo za to, kdybys s dcerkou v takovem duchu taky kratce po jejim usnutim promlouvala - zavres si oci, predstavis si ji pred sebou a budes ji v duchu uklidnovat. Je potreba mluvit v pozitivnich vetach - jsi v bezpeci..atd. Treba se to u vas taky zlepsi. Dej vedet, jestli se neco zmenilo.

Mrzi me, ze nemam univerzalni navod. Sama bych ho potrebovala.

Preju brzy v kuse prospanou noc!

Datum 08.10.2008

Vložil Katka z VM

Titulek Re: Noční kojení

Odpovědět

Jani, v sekci Naladění najdeš návod, jak se ladit na miminko a povídat si s ním. To by ti mohlo pomoci zjistit důvod, proč to malá tak vyžaduje.

Datum 19.10.2008

Vložil Bara

Titulek Re: Noční kojení

Odpovědět

Ahoj Jani,nejsem sice fundovana,jako 3 skvele iniciatorky techto stranek,ale mam 18 mesicniho syna, a o nocnim buzeni vim svoje :-) Zacala jsem zac.7 mesice s prvnim prikrmem,takze jsme zacali mit vetsi problemy se spanim. Vysvetlila jsem si to ( i dle knizek),ze proste zpracovava zmenu ve svem zivote. A tech zmen az do ted bylo dost... Urcite neni dobre nechat Tvoji princeznu nechat plakat, ona k tomu ma svuj duvod. Jedno reseni je (ktere jsem delala ja),ze si ji vezmes k sobe do postylky,ona se k Tobe prituli,ujisti se o Tve lasce a spinkate obe. Dalsi reseni je pohladit ji ve sve postylce,vysvetlit,ze jsi stale nablizku a treba ji nechat svoje tricko nebo svetr (kvuli vuni). Nekdy jsem si uz pripadala jako blazen,kdyz jsem stale opakovala Adamkovi stejnou vec, napr."davam Ti prikrm,aby jsi poznal take neco noveho a take pomohl mamince s tim, ze bude mene unavena,kdyz Te bude mene kojit. Jsem moc rada,kdyz Te muzu kojit,je to nejlepsi vec na svete,ale opravdu se citim unavena." Takhle jsem postupne mene kojila a vice pridavala prikrmy, az jsem v dokoncenem 15.mesici skoncila uplne. To ovsem uz byla kojeni=mazleni rano za odmenu,ze vydrzel celou noc spinkat v postylce. Chapu Te,ze jsi vycerpana,unavena,ze mas nekdy pocit "s tim" prastit a zit zivot "jako predtim". Ale jejich usmevy a pokroky nas zase znovu vzchopi a dodaji silu. Drzim palecky a urcite budu rada,kdyz napises,jak to probiha.