Tato diskuze byla 19. února 2009 ukončena a nahrazena novým diskuzním fórem, které naleznete zde.

Příspěvky můžou být i více zanořené, takže je nevidíte hned na první stránce. Podívejte se tedy i na další stránky diskuze.

Diskuzní témata

Datum 29.10.2008

Vložil Katka z VM

Titulek Re: Napojení na dušičku

Odpovědět

Ahoj Tinkiwi,

jsem moc ráda, že ti náš seminář i stránky pomáhají. Víra, že je vše v pořádku je hodně důležitá.

A k tvé otázce ti nabízím svůj pohled. Zdravotní problém u muže či ženy ukazuje, že je potřeba ještě něco změnit, pochopit či najít. Nemusí to být vždy jen problém mezi nimi, ale může se to týkat i úrovně vědomého žití obou nebo i vyšších souvislostí a podmínek, které musí nastat. Každá nová dušička, potřebuje správné podmínky, aby mohla přijít a ty potřebuje především od svých rodičů. Můj názor je takový, že to nikdy není problém jen jednoho, ale obou rodičů. Oba by měli udělat maximum pro vyřešení problému nebo pomoci tomu druhému. Vždyť na početí miminka musí být taky oba.

Já za sebe, bych udělala společnou meditaci obou partnerů, při které by si promluvili s jejich dušičkou. Ona jim sama nejlíp poví, co je ještě potřeba udělat.

Hezké dny

Katka

Datum 29.10.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Napojení na dušičku

Odpovědět

Katka uz sice pekne odpovedela ale ja pridam jeste nejake me myslenky, ktere mi pri cteni tveho dotazu bezely hlavou.

Take jsem toho nazoru, ze disfunkce pohlavnich organu poukazuje mimo jineho i na partnerstvi - at uz soucasne, nebo minule, ktere jeste neni uzavrenou zalezitosti (casto zustavame na partnery stale podvedome napojeni - at uz na urovni emocionalni, sexualni ci citove).

Pro pochopeni vzkazu problemu branicim v poceti velmi doporucuju knihu "Nemoc jako symbol" od Rüdigera Dhalke.

Dalsi uroven, kterou v souvislosti s tvoji otazkou vnimam je ta, ze je dulezite si uvedomit, ze otehotneni je rizeno zezhora. V mem okoli je nekolik deti, ktere se dle lekaru nemely sanci narodit - respektive nemely byt vubec pocaty a stejne se tak stalo. Na druhe strane je mnozstvi paru, kter jsou v perfektnim zdravi a stejne jim miminko neprichazi.

Ve techto pripadech je dulezita vira. Ta dokaze hotove zazraky a skrze viru do tela proudi i velika sila na uzdraveni tela.

Dale pak zalezi na konkretnim "omezeni" a k tomu by nalezela specificka meditativni "medicina." To uz by asi stejne presahovalo ramec teto diskuze...

Shrnuti - omezeni moznosti poceti je urcite vyzva. Mozna po danem paru dusicka chce, aby se zamysleli, jestli k sobe opravdu patri, nebo jestli maji uzavrene a vylecene minule vztahy. Nebo je to vsechno jinak ;-)

Jo a posledni pripominka. Tinkiwi, rok snazeni je uplne v poradku. Neni na tom nic divneho, ze mimi neprileti hned, jak vas to napadne. Jak jsi sama psala, veci maji svuj cas a je treba si dat cas a netlacit na sebe, ani na dusicku. V nekterych pripadech je mozne si dite doslova "vydupat," ale to neni nejvhodnejsi reseni. Takze drzim palce, at vas plozeni bavi a miminko vas v blizke dobe prekvapi svoji existenci..

Datum 22.10.2008

Vložil Bára

Titulek Plakej,miláčku,plakej

Odpovědět

Milá Terezko,musím Ti opět moooc poděkovat za skvělý postřeh o plakání a utěšování. Nejenom děti,ale i dospěláci by občas potřebovali slyšet:"jen se vyplakej". Adámek teď hodně pláče,neboť má hodně změn najednou, k tomu mu stále rostou zuby a navíc ta moje škola... Zkrátka jsem tím vším chtěla říci,že zatím všechny Tvoje postřehy (i postřehy ostatních) fungují v praxi.Děkujeme moc a hodně dalších příspěvků přeje Bára a Adámek

Datum 22.10.2008

Vložil Radek z VM

Titulek Pohádka o sudoku

Odpovědět

Zdravím všechny pohádkářky a pohádkáře,

jak jsem před časem slíbil v tady v diskuzi, tak jsem napsal pohádku pro logiky a matematiky o sudoku. Vím, že to není zrovna pohádka pro děti, ale sliby se prostě plnit musí. Třeba jim pak ve škole půjdou lépe počty.

A milovníkům klasických pohádek slibuji, že ta příští už pro děti bude ........ a snad přijde i moudrý král :-)

Hezké počtení přeje Radek z VM

https://www.vedomematerstvi.cz/news/jak-sudoku-naslo-ztraceneho-sourozence/

PS: všimli jste si jak blízko má pohádkář k pohodáři? :-)

Datum 18.10.2008

Vložil rehana

Titulek Jen tak

Odpovědět

Tak jsem tak nějak včera nemohla usnout a napadalo mě spousta věcí.... Celkem dost mě překvapilo(příjemně), kolik stejně naladěných lidiček jsem potkala na semináři. Když jsem tam dorazila, měla jsem trošku strach. Přišlo mi, že jsem proti všem taková - "nepolíbená" Vím že to takhle cítím, že se jsem schopná identifikovat se vším,co bylo řečeno na semináři, ale neabsolvovala jsem až doteď žádný podobný seminář, očistu a nic podobného. Ale musím říct, že to nakonec bylo moc fajn a myslím že bysme se spoustou z přítomných navázali společnou řeč. máme společné téma, které nás spojuje a to je hrozně důležité.
Tak mě napadlo - tyhle stránky jsou super, nakouknu sem každý den a vždycky mě hrozně potěší když přybude něco nového, ale zdá se mi,že je škoda, že se tu nerozbíhá nějaká diskuze - myslím tím nějakou "plkárnu" Myslím že by bylo jen přínosem, kdyby jsme se mohly podporovat a povídat si i spolu - jako návštěvnice stránek. By jsme jen "nekonzumovaly/i", ale možná bysme mohly přispět i svojí troškou do mlýna...
Možná je to hloupý nápad a nepůjde to, ale mě to nedá nenapsat...
:-)
H

Datum 18.10.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Jen tak

Odpovědět

Hani, ani nevis, jak rada tohle ctu!

Vis, tohle diskuzni forum je mysleno jako pokec o detech, komunikaci a vsem ostatnim co nas a vas zajima. Proto se take jmenuje "Povidame si." ..jen na to povidani potrebujeme jeste vas a nemuzeme vas nutit psat sem a sdilet svoje zkusenosti. I pro nas by to bylo velmi prinosne - jednak bychom vedely, co vas zajima a za druhe mate urcite spoustu zkusenosti a napadu, ktere zase nemame my!

Nicmene doufame, ze se to timto smerem casem rozjede. Stranky jsou jeste hodne mlade - 2 mesice a kousek, takze sestinedeli jsme zdarne prekonaly, ale stale jsme se jeste nevyhrabaly z novorozeneckeho obdobi;-)

Take si uvedomujeme, ze struktura diskuze je trosku neprehledna. Uvidime, jak se to tu rozbehne a pokud ano, urcite zainvestujeme do lepsiho diskuzniho modelu, aby se vam v prispevcich lepe orientovalo. Zatim to neni potreba...

A ted k tve nepolibenosti, jak jsi to hezky nazvala. Otevrenost a ochota naslouchat neni dana poctem navstivenych seminaru, ani sbirkou ruznych zasveceni. To je jasne. Myslim, ze bysme vsechny 3 z naseho trojlistku byly vdecne za vic takovych zen na nasich seminarich, jako jsi ty:-)

A nakonec vzkaz vsem ctoucim..mate-li chut si u nas pokecat, smele do toho! Budeme jen rady. To, jak se to tady rozbehne je ve vasich rukach a na vasich klavesnicich;-)

Datum 14.10.2008

Vložil Lenka

Titulek diky za seminar

Odpovědět

Krasny den,
chtela jsem vam podekovat za uzasny seminar. Priznam se, ze kdyz jsem rano na seminar jela, tak se mi nikam nechtelo a nemela jsem predstavu co mam ocekavat. Netusila jsem co vsechno se dozvim a jak moc budu z vase povidani nadsena a naplnena pocitem lasky. Chci vam podekovat, ze jste se rozhodly pro tuto cestu. Tesim se na dalsi setkani. S laskou Lenka

Datum 15.10.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: diky za seminar

Odpovědět

Ahoj Lenko!
Moc nas tesi, ze jsi se presvedcila, ze stalo za to vylezt v nedeli z postele ;-)

My jsme se pro tuto cestu uplne samy nerozhodly - potkali nas a do seminare naverbovali nasi kulisacky pruvodci nahore :-D Takze diky patri jim. I ja jsem vdecna, ze muzu byt soucasti tohoto projektu a tesim se na pokracovani!

At nabyte zkusenosti co nejlepe zurocis...
t***

Datum 13.10.2008

Vložil Jana

Titulek poděkování

Odpovědět

Díky za opravdu povedený seminář, jak jsem říkala už včera, musím si všechny informace nechat rozležet v hlavě a pak teprve můžu říct, jak se mi to líbilo, jak to na mě zapůsobilo. Mě osobně někdy stačí třeba jedna jediná věta, jedno jediné "nevinné" téma, které mě dokáže posunout o velký kus dál nebo způsobí, že mi do sebe zase zapadne pár věcí a ozve se mi v hlavě ono báječné cvak cvak, jak to do sebe zapadlo. Ostatním účastnicím a účastníkům semináře, kteří byli evidentně nadšeni metodou sestoupení do hladin přes barvy duhy bych chtěla - pokud můžu - doporučit seminář manžela Ernestíny - Petra Velechovského - objevování skrytých schopností, kde se věnuje velmi podrobně hladinám alfa a možnostem práce na sobě spolu s rádci v meditační zahradě.
Ještě jednou díky a krásný zbytek dne přeje Jana.

Datum 14.10.2008

Vložil Katka z VM

Titulek Re: poděkování

Odpovědět

Ahoj Jani, děkujeme za pochvalu. Jsme rády, že jsme se seminářem trefily a že ti to pomohlo se posunout zas o kousek dál. Přeji krásné dny. Katka