Tato diskuze byla 19. února 2009 ukončena a nahrazena novým diskuzním fórem, které naleznete zde.

Příspěvky můžou být i více zanořené, takže je nevidíte hned na první stránce. Podívejte se tedy i na další stránky diskuze.

Diskuzní témata

Datum 04.11.2008

Vložil Ulji

Titulek Porod a mimoděložní těhotenství

Odpovědět

Ahoj ještě jednou, protože se nedávno mojí kamarádce narodila moc hezká holčička (i když si nenechali říct, zda se narodí holka či kluk a očekávali více chlapečka) a měla docela těžký porod, chtěla bych se zeptat, zda je možné, že toto nepřijetí (kluk x holka) mohlo způsobit, že musela jít na císařský řez, protože mělo miminko obmotanou pupeční šňůru okolo krku a na chvíli doktoři ztratili i tep srdce?
A ještě jeden dotaz - co nám dušička říká, když se jedná o mimoděložní těhotenstí?

Datum 04.11.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Porod a mimoděložní těhotenství

Odpovědět

Ahoj Ulji,
na tvoji otazku neni mozne primo odpovedet. Ve hre je mnoho faktoru a neda se tedy proto z jedne indicie urcit, proc holcicka otalela s cestou na svet. (a i kdybychom znaly cely pribeh, muzeme se jen domnivat a dohadovat, co je prvotni pricinou. Nemuzeme znat vsechny okolnosti, vcetne planu duse pro tento zivot, a jaky potrebuje "spoustec," aby se mohl naplnit jeji osud.)

Budu odpovidat tedy na obecne rovine. Ocekavani pohlavi je ozehave tema a deti to spatne nesou. Nemaji vypracovane sebevedomi, aby nad tim mavly rukou, a svoji hodnotu odhaduji podle reakce rodicu a nejblizsich na svoji existenci. Kdyz neodpovidaji predstave o holcicce ci chlapeckovi, muzou mit pocit, ze nejsou dobre tak jak jsou a ze rodice zklamou. S tim se pak poji pocit nedostatecnosti a viny, ze nejsou dost dobre a museji si rodicovskou lasku zaslouzit.

Omotana snura kolem krku je silne gesto, ze se mimi na svet moc netesi a dava najevo, ze kdyby bylo na nem, asi by to zabalilo a supajdilo zpatky domu. Je mozne, ze v momente, kdy prestalo srdicko tlouci se dusicka znovu rozhodovala, jestli do nasi reality pujde, nebo to vzda. Nekdy ma moznost svobodne volby, nekdy je dotlacena silou karmy, aby tu odzila zkusenosti, ktere ji chybi.

Mimodelozni tehotenstvi vnimam jako nerozhodnost dusicky, ktera se chce schovat pred svetem. Mozna ma strach, jak vyzvu zivota zvladne. Mozna potrebuje podporu rodicu a ujisteni, ze na to neni sama. A mozna si ani maminka neni uplne jista, jestli je na mimco zrala. Urcite je za tim nejaka forma strachu, ale konkretni pricina se bude asi pripad od pripadu lisit.

Znam jeden pribeh, kdy miminko bylo take na hranici mimodelozniho tehotenstvi a po usilovnem ujistovani, lakani a laskyplnem opecovavani maminkou sestoupilo tam, kam ma.

Zaverem doporucim nejjistejsi cestu k odpovezeni techto otazek, kterou uz znas - uprimny rozhovor v naladeni ze srdce s temito dusickami. Tyto informace by mely v optimalnim pripade zjistovat rodice, kterych se to tyka. Je v tom velky vzkaz a mohou se dozvedet zasadni informace i sami o sobe.

Datum 04.11.2008

Vložil Ulji

Titulek Akupresurní body, bylinky

Odpovědět

Zdravím všechny z VM a měla bych dotaz na Lucku, jestli by mi neporadila bod na funkci tlustého střeva. Naše holčička (2 roky) má teď nějaké trable s ka.. a tak jsem si říkala, že to zkusím s akupresurou a nějakými bylinkami (zkusím také s ní promluvit a popřemýšlet, co také tímto problémem říká :-), přece nemoc je cesta!). Je dost vybíravá a nakládaný švestky nechce jíst a švestkový džus zatím úspěch moc nepřinesl. Moc děkuji.

Datum 05.11.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Akupresurní body, bylinky

Odpovědět

Sice nejsem Lucka, ale nez ta se dostane k pocitaci, nabidnu alespon jeden osvedceny trik z reflexky - funguje na male i velke (lidi i problemy :-))

Nevim, jestli znas reflexni plochu tlusteho streva na chodidle. Pro jistotu popisu, ikdyz slovne je to vypada daleko sloziteji, nez to opravdu je. Tluste strevo zacina na prave noze u paty a vnejsi hrany chodidla. Vede podel hrany, kousek pod stred nohy, a tam jde napric az ke klenbe na vnitrni hrane prave nohy. Ted, kdyz jsou obe chodidla u sebe, pokracuje nejprve vodorovne ve stejne vysi na leve noze, az k vnejsi hrane plosky nohy a tam se ohne dolu - opet podel hrany az k pate. Vizualne je to obracene pismeno U, ktere vede pres obe nohy.

Kdyz jde o zacpu, je fajn nejprve "nadzvednout spunt," coz znamena projet trasu tlusteho streva treba 2x-3x v opacnem smeru, nez jde potrava - to znamena proti smeru hodinovych rucicek (zacne se na leve noze). Pote uz plosku stimulujeme jemnym hnetenim v tom spravnem smeru. U deti je nozka tak mala, ze ji nemuzes minout. Neni u nich treba ani prilis mackat - staci jemne hnist ci u miminek jen nezne hladit. Navic si deti delku stimulace urcuji samy tim, jak dlouho nam dovoli na ne sahat. Je treba vyhmatnout chvili, kdy jsou v mazlicim a povalovacim rozpolozeni. U vetsich je to samozrejme o domluve.

Zkuste a uvidite. Metoda je to setrna a nemuzes nijak ublizit - pokud by byla reflexka nevhodna, dite ti da najevo, ze nechce.

At bude u vas tato metoda uspesna ci nikoliv, podel se s nami...kazda zkusenost je vitana!

Datum 06.11.2008

Vložil Ulji

Titulek Re: Re: Akupresurní body, bylinky

Odpovědět

Ahoj Terezko, moc děkuji za obě odpovědi, jsem za ně moc ráda. Co se týká té reflexní masáže, tak mi ji i poradila kamarádka ze cvičení pro děti, která se věnuje masážím miminek a také využívá některé prvky z létání s miminky, tak jsme všechno vyzkoušely a dnes to opravdu zabralo :-) Ukázala mi i masáž bříška a jak u těch chodidel, tak u toho bříška naše holčička jenom vrní :-)

Datum 06.11.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Re: Re: Akupresurní body, bylinky

Odpovědět

Parada! Ja u masaze nohou taky vrnim :-)

Jen tak dal. Uz jsi to asi i udelala, ale jen pripominam, ze by stalo za to si s dcerkou popovidat, na co tim upozornuje. Treba maminka nechce "pustit" neco, co uz ji neslouzi a spis ji otravuje, nez dela radost...ale to jen tak placam do vetru ;-)

Datum 05.11.2008

Vložil Lucia

Titulek Re: Akupresurní body, bylinky

Odpovědět

Ahojky Ulji

díky za dotaz. Jak je to dlouho co měla naposled stolici? Jestli má měkké bříško a nemá žádné jiné potíže,( např. bolesti, nechutenství) tak bych zkusila (kromě toho, že si pokecáte:-)) jemnou masáž bříška ve směru hodinových ručiček. Prováděj zahřátou rukou krouživé pohyby prsty i jemně dlaní, ale moc netlačit , tak aby jí to bylo příjemné.
Akupunkturní bod na zácpu se nachází na bříšku v úrovni pupku, na zevním okraji přímého břišního svalu, tak zkus jemný tlak. Další je na zádičkách v oblasti beder ve výšce 4 bederního obratle (nad lopatami kyčelních kostí) tak ji lehce promni záda, bude se jí to líbit. Můžeš použít i olej, lépe to klouže.

Co se týče jídla, přidávej ji do jídel ovesné vločky, nebo uvař ovesnou kaši s trochou rostlinného oleje. Pokud nechce švestkový tak meruňkový kompot, nebo hruškový džus s vlákninou, nebo jablečný mošt. Nevím kolik běžně vypije, ale více tekutin hlavně neslazených. Úplně vynechat sladkosti, možná nějaké sušenky bez cukru s vlákninou, víc čerstvého ovoce, ovocné pyré. I když nejsem moc pro mléčné výrobky, v tomto případě ji zkus nabídnout podmáslí, kefír nebo kyšku.

Když by toto nepomohlo, u dětí fungují homeopatika, chce to ale probrat s odborníkem.
No a jinak děti si někdy tak hrají a rozhodnou se, že nebudou kakat. Nebo tím dávají najevo nesouhlas, můžou tak třeba reagovat na napjaté vztahy v rodině, nebo se jím něco nelíbí...

Držím vám palce a dejte nám pak vědět, jak to jde.
Ahoooooooj

Datum 06.11.2008

Vložil Ulji

Titulek Re: Re: Akupresurní body, bylinky

Odpovědět

Ahoj Lucko, i tobě děkuji za vyčerpávající odpověď a jak už jsem psala Terce, tak jsme vyzkoušeli i masáž bříška a hlavně jsem dbala na to pití. To je totiž hlavní kámen úrazu. Jinak dnes se tedy povedlo (po 5-ti dnech), což je podle mne hrůza. Vždycky se jednalo tak o 3 dny, ale poslední dobou (zhruba 3 týdny) se to takhle začalo prodlužovat, takže jsem se chtěla právě obrátit na Vás z VM a poradit se :-) Takže díky.

Datum 29.10.2008

Vložil Tinkiwi

Titulek Napojení na dušičku

Odpovědět

Moc vám oběma děkuji za odpověd. Vlila mi opět víru do žil. Člověk často ve shonu a vlivů dnešní doby zapomíná...Krásné dny Tinkiwi

Datum 28.10.2008

Vložil Tinkiwi

Titulek Napojení na dušičku

Odpovědět

Krásný den,
absolvovala jsem seminář Komunikace s dětmi za který chci touto cestou ještě jednou poděkovat...sice už uběhlo od semináře pár dní (i týdnů), ale jak už tady někdo zmínil, vše dobíhá tak nějak později a člověku se do té doby otevírá spoustu další souvislostí s tím spojených...
Já jsem šla na seminář z toho důvodu, že se snažíme o miminko téměř rok....musím říct, že mi seminář pomohl hlavně v tom, že jsem v sobě našla opět víru a souvislosti jak tomu je s našemi budoucími dušičkami a že není důvod aby člověk znejistil a začal o všem i o sobě pochyboval....
Ale přece jen mám v sobě stále jednu věc, které moc nerozumím. Jak mám chápat to, že žena či muž má zjištěný problém kvůli kterému není možno počít (beru to teď z pohledu lékařského).....je to náznak, že by se mělo něco změnit mezi nimi??? Když je to problém ženy tak žena na sobě a když je to problém muže tak muž na sobě??? Já to tedy tak chápu, že ten dotyčný či dotyční nejsou zatím připraveni....a pokud na to přijdou vše bude dobré......Ale pokud je tomu jinak moc děkuji za názor. Moc rádu čtu v těchto stránkách....a taky jak už tady také někdo zmínil se dívám často na diskuzi co přijde nového, co nového se zase dozvím....Moc děkuji za vše. Tinkiwi