Tato diskuze byla 19. února 2009 ukončena a nahrazena novým diskuzním fórem, které naleznete zde.

Příspěvky můžou být i více zanořené, takže je nevidíte hned na první stránce. Podívejte se tedy i na další stránky diskuze.

Diskuzní témata

Datum 12.01.2009

Vložil Hanka P.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč si vybíráme cesty ...

Odpovědět

Ahoj,
já bych řekla, že varianta č.2 by byla mnohem lepší. Alespoň teď ze začátku, kdy se takto učíte spolu komunikovat. To slovíčko "mi" - hodně pomůže. Protože to pak může udělat pro Tebe a ne jen dojít pro kapky.
Další věc je, že jsi to chtěla v noci. Já mám zkušenost, že chlap v noci na tyhle věci moc není. Pokud dítě nemá horečku či podobně. Raději se otočí a spí dál, i když jsou i vyjímky :-).
A nevím jak Adámek reaguje na kapky, jestli pak brečí nebo mu nevadí.
Nejlepší by asi bylo říct manželovi co jsi v noci po něm chtěla, jak jsi se pak cítila. A zeptat se jak to viděl on ze svého pohledu. Při vhodné příležitosti, kdy jste oba v pohodě a klidu ;-).
Hanka

Datum 13.01.2009

Vložil Jitka

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč si vybíráme cesty ...

Odpovědět

Jen se pridam ke vsem tem nazorum. Me se osvedcila nejenom knizka Pet jazyku lasky, ale i Ctyri obdobi manzelstvi taky od Garyho Chapmana.

Datum 14.01.2009

Vložil Richard

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč si vybíráme cesty ...

Odpovědět

Naprosto s Radkem souhlasím.

Datum 08.01.2009

Vložil Katka

Titulek Re: Proč si vybíráme cesty ...

Odpovědět

Ahoj, taky mi tam neco ke konci uplne nesedelo - presne to, ze Adamek si vybral oba rodice a pak ta veta - my se bez muzu obejdeme lepe nez oni bez nas...nevim. Mozna, ze ano, obe pohlavi se bez toho druheho dokazi obejit, ale chceme to tak? Ja vim, ze se bez partnera dokazu obejit, taky uz delsi dobu zadneho nemam, ale myslim, ze se mam prave ucit nemuset umet vsechno sama, udelat vsechno sama, duverovat, ze i ten druhy to zvladne stejne dobre, ne-li lepe nez ja, ackoli jinak nez ja - proste komunikovat, hledat cesty pro oba... :-)

Datum 08.01.2009

Vložil Rehana

Titulek Re: Re: Proč si vybíráme cesty ...

Odpovědět

jejda tady se to rozjelo že nestačím koukat:-)
Tohle je obrovské téma!
Připojuji se k doporučení na Cavemana - já už na něm byla dvakrát a musím říct, že tohle by měl idět každý pár!
Jinak generalizovat se opravdu nevyplácí. Já jsem vychovávaná jako žena, nikdy jsem se o jiný přístup nesnažila a ani snažit nebudu. máme přece tolik ženských zbraní, jen je umět používat:-)
A muži? ano, někdy mě jejich pohled na svět ubíjí ale zas na druhou stranu - doplňují celek, přidávají šťávu. Podřizování se je na nic. Partnerství jsou dvě cesty které se neustále proplétají, spojují a zase oddělují, to je na tom krásné. svoboda a nezávislost na straně jedné a souznění, spolupráce na straně druhé.
komunikace je základ, já říkám pořád jak spolu přestaneme mluvit - dohadovat se, diskutovat - tak je konec. To bysme nezvládli ani jeden.
přeji hodně sil. H.

Datum 07.01.2009

Vložil Claire

Titulek Moje zkušenost s IVF

Odpovědět

Ahoj Rehano, přidávám se k ostatním a děkuji za to, co píšeš, hlavně za ten poslední článek. Máš talent i odvahu k psaní, smekám... :)
Taky mám dg. endometrioza, tvůj příběh je pro mě na jednu stranu nadějí, na druhou stranu oživil moje otázky proč se tohle děje právě mně, jaký to má smysl, co s tím mám dělat... Od pocitu strašné nespravedlnosti a totálního zoufalství, že třeba nikdy nebudu mít děti, se teď snažím zkoumat jaká je to pro mě zpráva, k čemu mě má posunout, co s tím můžu dělat. Jde to těžce... ale mám Víru...
Držím ti palce a těším se na další články.

Datum 08.01.2009

Vložil Radek z VM

Titulek Re: Moje zkušenost s IVF

Odpovědět

Claire, děkuji za reakci. Váhali jsme, zda otevřít téma IVF, ale připadalo nám to důležité. Teď vím, že je to dobře a že jsou lidé, kteří jsou připravení se na toto téma podívat i jinak. Držím palce a budu rád, když se na našich stránkách sejde takových lidí co nejvíce.

Datum 08.01.2009

Vložil Rehana

Titulek Re: Re: Moje zkušenost s IVF

Odpovědět

ahoj claire, také moc děkuji za reakci. ano, byly trošku obavy jestli toto téma otevřít. jsem moc ráda že se na to díváš stejně jako já. Zažila jsem si to a teď stojím znovu na začátku, jen o něco - moudřejší? zkušenější?, to asi ne, jen má trošku jiný pohled na svět než jsem mívala a jsem za to ráda. Je to včechno o trpělivosti, sbekázni, pochopení... člověk se zklidní, zastaví a začne vnímat tolik věcí...

Datum 07.01.2009

Vložil Míša

Titulek Diskuze

Odpovědět

Ahoj,
nejdříve chci poděkovat za krásnou MP3 meditaci. Už se moc těším na další.
Chtěla jsem se ještě zeptat, zda uvažujete o zavedení diskuzích - které si tu např. budeme moc samy zakládat s určitým tématem či problémem, který nás trápí. Kde bychom si mohli všichni vzájemně radit a pomáhat, ...
Chápu, že vše má svůj čas a je to jistě náročné na zpracování, ...
Ale např. ta krásná meditace, ta přímo volá po diskuzi - jak lze meditaci dále rozvíjet, měnit, využívat, ... :o)
Díky

Míša

Datum 07.01.2009

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Diskuze

Odpovědět

Miso,

nejen, ze uvazujeme, ale uz mame diskuzi naprogramovanou a prave je ve fazi testovani! ;-)

Doufame, ze takoveto diskuzni forum padne na urodnou pudu a nalezite si je uzijete! Mas pravdu, ze "bezpecneho" prostoru pro sdileni prozitku tohoto tipu je na webu pomalu. Mozna je to proto, ze neni dostatecna poptavaka...ale treba budeme vsechny mile prekvapene!