Diskuzní témata

Datum 08.01.2009

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: Re: dvě dušičky

Ahoj Justynko,

jsem rada, ze uz ti odpovedela Hanka P. Neni nad osobni zkusenost...

Co ja vnimam ted jako velmi dulezite je to, abys odlozila pocit viny. Je jasne, ze je to pro tebe citlive tema a uvedomujes si, ze jsi vlastne jedno detatko uprednostnila a druhe naopak. Tim, ze se ted motas v kruhu - udelala jsem dobre?...udelala jsem chybu...jsem spatna - ztracis mnoho energie.

To, o co se muzes oprit je fakt, ze jsi udelala/procitila to nejlepsi, ceho jsi byla v dane situaci schopna. Nema smysl se sebemrskat za to, ze jsi mela obavy z dvojcatek. Myslim, ze podobne pocity probehnou hlavou snad temer kazde tehulce a to nemusi cekat deti hned dve.

Rozumem muzes vedet, ze by bylo "dobre" prijmout s radosti dvojctne tehotenstvi, ale nekde hluboko uvnitr je strach, jak bys to zvladla. Ten ridi tvoje pocity a reakce z urovne podvedomi. Proto je moudre si tento strach priznat - a to jsi ty tady uz udelala a to je velky krok. Muzes si s timto strachem i povidat. Muzes se ho ptat, co ti umoznuje a proc ho mas ve svem zivote. Na jednu stranu te treba v necem brzdi, ale na druhou stranu pra pro tebe cenne poselstvi.

Co se tyka miminek, tak bych doporucovala, aby ses pekne rozloucila s tou dusickou, co uz odesla. Podekovala ji za prilezitost si toho hodne o sobe uvedomit. Muzes ji i vysvetlit svoje obavy, ktere jsi mela - bez zbytecneho ponizovani se ci sebelistosti... jen v kratkosti objasnit, co se v tobe delo, ale s vedomim toho, ze to vse melo svuj veliky smysl a bylo SPRAVNE.

Ono se obcas stane, ze jedna dusicka, ktera ma prijit na svet, potrebuje sveho fyzickeho pruvodce ve forme dvojcatka, ktery po splneni ukolu odchazi. Je to asi pro obe strany tezke, ale meli to tak domluvene a bez spojeni sil by se nemohla narodit ani jedna.

S miminkem, ktere zustalo, by bylo take fajn promlouvat v tom smyslu, ze je v bezpeci a ze je o nej postarano. Ze druhe miminko ho opustilo, dekujete mu za jeho pritomnost a pomoc, ale ze na nic neni samo, protoze ma vas. A ze druha dusicka ho urcite provazi a sleduje z duchovniho sveta. urcite te napadne neco lepsiho...cilem je mimi uklidnit a dodat jistotu, ze je vse v poradku a tak jak ma byt a ze to spolecne krasne zvladnete.

Drz se a kdyztak jeste napis...

t***

Zpět na diskuzi