Diskuzní témata

Datum 15.08.2008

Vložil Tereza z VM

Titulek Re: moje těhotenství

Mila Lenko,

jak jsem s radosti cetla tvoji reakci, bylo mi jasne, ze vzkaz dosel kam mela ze jsi pochopila, co jsem se snazila sdelit. Podle me uz konzultaci nepotrebujes. Ikdyz zenske popovidani si je vzdy mile.

Je nadherne cist, ze je vase miminko milovano a ze jsi mela tolik odvahy a nechala manzela precist tuto diskuzi. Ver mi, to by kazda zena neudelala. Je videt, ze mate k sobe velmi blizko a to je zaklad stastne rodiny.

Od minuleho prispevku jsi vyzrala...ted uz staci pouzivat svoji moudrost a je vse na te nejlepsi ceste. Na Vedomi Srdce se da nalezt spousta inspirace...a vzdy tam je napsane neco, co zrovna potrebujeme slyset ze? ;-)

K ultrazvuku - vim, ze ho miminka nemaji rada - zaprve jim neni prijemny fyzicky (ikdyz kazdy doktor bude tvrdit, ze to vubec nemuzou citit) a zadruhe jim nakukujeme do jejich soukromi. To je jako bychom meli sklenene okenko na zachode a nekdo nas pri nasi intimni chvilce smiroval a snazil se stouchanim natocit tak, aby videl co chce.

Vim, jak je tezke se vymanit z medicinskych postupu, takze opravdu neradim, aby maminky ultrazvuk zasadne odmitaly. Myslim, ze je moudre, jit na nej jen v dulezitych a zasadnich momentech. Rozhodne ne pri kazde kontrole, protoze lekar se chce juknout, jak mimi prospiva. A kdyz uz na ultrazvukove vysetreni prijde, je fajn na to miminko pripravit. Predem mu vysvetlit, ze se na nej pan doktor podiva a ze to bude jen chvilicka a v prubehu vysetreni mu muzes posilat lasku. Treba ho v predstave balit do zariveho a ochraneho svetla...nebo cokoliv ti prijde jako prirozene.

My jsme se Sarinkou take byly na UTZ a bylo uplne videt, jak ji to stvalo - vyhybala se, nechtela se ukazat a na tom poslednim mela vylozene nasupenej vyraz. Tak jsem si to s ni vyrikala a snad mi prominula:-) S dalsim mimcem se budu snazit to omezit jeste vic...

Na druhe strane to zase az takove zlo neni. V nekterych pripadech to muze byt velmi ku prospechu. Vic skody nez UTZ umi udelat nekomunikace s miminkem atd...proste ignorace toho drobecka. To ve vasem pripade nehrozi, takze jestli mas jit nekdy na UTZ a povazujes to za dulezite, pekne se na to pripravte, soustred se na klady tohoto zakroku a s laskou si to uzijte.

Budi se mi Sari...musim jit

Krasny zbytek tehotenstvi a nadhernej porod preju

t***

Zpět na diskuzi